Euro 2020

Italia e mbyll me pikë të plota, Uellsi kualifikohet, me një super Shaqiri shpreson edhe Zvicra!

Italia e mbylli në vendin e parë dhe me pikë të plota grupin A të Euro 2020. Të kaltrit e Mancinit e çuan në 11 numrin e fitoreve radhazi pa pësuar gol pasi mposhtën minimalisht 1-0 Uellsin në Olimpico pavarsisht se shumë titullarë u lanë në stol nga stol nga Roberto Mancini. Tashmë Italia do të presë se kë do të ketë përballë mes Ukrainës dhe Austrisë në 1/8-at, fazë në të cilën do të marrë pjesë edhe Uellsi. Përfaqësuesja  britanike edhe pse pësoi humbjen e parë në grup nga Italia avancoi më tej në saj të goleavarazhit më të mirë pasi me 4 pikë e mbylli grupin edhe Zvicra por në vendin e dytë u pozicionua Uellsi. Sfida mes Italisë dhe Uellsit u vendos nga një gol i mesfushorit të Atalantës Matteo Pessina në minutën e 39-të pas asistit të Verratit, rezultat që mbeti i pandryshuar deri në fund edhe pse uellsianët luajtën me një lojtar më pak që nga minuta e 55-të kur Ampadu u ndëshkua me karton të kuq të drejtpërdrejtë për një ndërhyrje të rëndë.

Bëri detyrën Zvicra në sfidën ndaj Turqisë duke marrë fitoren e parë në grup me shifrat 3-1, me kombëtaren helvete që tashmë pret të kualifikohet si një nga 4 të 3-at më të mira pasi e mbylli grupin A në kuotën e 4 pikëve. Turqia ndërkohë është përfaqësuesja e dytë e eliminuar nga Euro 2020 pas Maqedonisë së Veriut. Në Baku Haris Seferovic kaloi në epërsi me një goditje të bukur nga jashtë zone skuadrën e Petkovic pas 6 minutash lojë, ndërsa më pas skenën e mori të gjithën Xherdan Shaqiri më i miri në fushë për helvetët, me 2 golat e tij, njëri më I bukur se tjetri. Në minutën e 26-të Xherdan Shaqiri shënoi një supergol për t’i çuar shifrat në 2-0, ndërkohë për t’u kualifikuar Zvicrës i duhej një fitore me 4 gola diferencë, që gjithsesi nuk erdhi pasi Kahveci me një tjetër supergol rihapi sfidën në minutën e 68-të, por për t’i mbyllur llogaritë e kësaj sfide përsa i përket rezultatit final Shaqiri shënoi sërish në minutën e 68-të. Deri në fund shifrat nuk ndryshuan më, por Zvicra edhe pse nuk u rendit e dyta është afër kualifikimit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency