Euro 2020

Italia e Spanja fitore me goleadë, shkojnë në Europian Zvicra dhe Danimarka

Italia e Mancinit i mbyll me një fitore me goleadë eliminatoret e Europianit, duke mbyllur në perfeksion një fushatë kualifikuese me 10 fitore në po kaq ndeshje dhe me një golaverazh të përgjithshëm 37/4. Të kaltrit shkatërruan 9-1 në Palermo Armeninë, duke dëfryer tifozët sicilianë që kishin mbushur stadiumin“Enzo Barberan”. Nga një dygolësh realizuan në këtë sfidë Immobile dhe Zaniolo, ndërsa listës së shënuesve iu shtuan Barella, Romagnoli, Jorginho (11-metërsh), Orsolini e Chiesa. Për Armeninë, e padobishme rrjeta e Babayan. Po në Grupin J, Finlanda, e kualifikuar tashmë si e dyta, u mposht 2-1 nga Greqia, ndërsa Bosnjë Hercegovina fitoi 3-0 me Lichtensteinin.

Edhe Spanja e mbylli me një fitore të thellë 5-0 përballë Rumanisë në “Wanda Metropolitano”. Moreno realizoi dygolësh, ndërsa autorë të tjerë të golave ishin Ruiz dhe Oyrzabal, ndërsa Rus shënoi autogol. Po në Grupin F, Suedia fitoi 3-0 me Ishujt Faroe, ndërsa Norvegjia, që e mbylli në vendin e tretë, kaloi 1-2 Maltën në transfertë.

Në Grupin D, Zvicra, pas fitores 1-6 në fushën e Gjibraltarit, u kualifikua e para e grupit, ndërsa skuadra e dytë që do të marrë pjesë në Euro 2020 është Danimarka, që barazoi 1-1 në fushën e Irlandës, duke ruajtur diferencën për 3 pikësh me përfaqësuesen britanike.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency