Serie A

Italia hap dyert për tifozët, Seria A nis me 25% të kapacitetit të stadiumeve

Një lajm mjaft i mirë vjen nga Italia, pasi sezoni i ri i Serisë A do të startojë me praninë e publikut, ndonëse ende jo me kapacitet të plotë të stadiumeve.

Një zyrtar i shëndetësisë në Itali, tha se është vendosur që duke filluar nga java e parë më 22 gusht, të hapen dyert e stadiumeve, në masën 25% të kapacitetit.

“Kemi folur paraditen e sotme me ministrin Speranza në lidhje me sezonin e ri dhe mund t’u them se që nga java e parë e Serisë A do të hapen stadiumet në masën 25% e kapacitetit, me tendencën për t’u rritur nga java në javë”, u shpreh zyrtari Andrea Costa.

Situata me koronavirusin në Itali është përmirësuar ndjeshëm dhe rastet kanë rënë, ndërsa procesi i vaksinimit vijon me shpejtësi, me shpresën që edhe vjeshta e dimri i ardhshëm nuk do të jenë më aq të frikshme sa ky që kaluam.

Ndërkohë lajmi për praninë e tifozëve është mjaft pozitiv për futbollin, që do të jetë më i zhurmshëm, më entuziast dhe më i bukur, por edhe për klubet, që do të mund të arkëtojnë sadopak para nga shitja e biletave.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency