Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Italia “mban frymën”, ish-portieri i kombëtares dhe Juventusit në luftë për jetën

Stefano Tacconi, ish-portieri i kombëtares së Italisë dhe Juventus është në luftë për jetën si pasojë e një ishemie celebrale. 64-vjeccari prej së shtunës është i shtruar në spital nën kujdesin intensive të bluzave të bardha, ndërsa ende nuk ka një raport të qartë mbi gjendjen shëndetësore të ish-futbollistit teksa fatkeqësisht i vetmi informacion është se situata nuk është aspak e lehtë.

Deri në ditën e djeshme gjithccka ishte në rregull për Tacconin me këtë të fundit që madje ishte i ftuar në prezantimin e autobiografisë së tij në Asti, një komunë në Itali.

Por, me kalimin e orëve, gjendja shëndetësore e ish-portierit u rëndua ndërsa ai u dërgua menjëherë në spital teksa është i shtruar në repartin e neokirurgjisë në spitalin e Alessandria-s dhe në vijim pritet të ketë të reja lidhur me shëndetin e Tacconit.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...