Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Italia ndërron trajner, por jo skemë! Ja formacioni i mundshëm i Spalllettit

Spalletti përzien kartat para Anglisë, tetë ndryshime në formacion
Spalletti përzien kartat para Anglisë, tetë ndryshime në formacion

Italia ndërron trajner, por jo skemë loje, teksa edhe Luciano Spalletti duket i bindur të vijojë me rreshtimin 4-3-3 të përdorur nga Mancini, aq më tepër që kjo mënyrë loje është e preferuar edhe për trajnerin toskan.

Gjatë këtyre ditëve Spalletti ka bërë prova të shumta, sidomos për krahët e sulmit, por edhe në qendër, ku i favorizuar duket se është Raspadori, sulmues i Napolit, që njeh mirë kërkesat e trajnerit për atë rol.

Lexoni edhe: 

Në krah janë provuar futbollistë të ndryshëm, por gjasat janë që të jenë Chiesa e Zaniolo ata që do të luajnë titullarë në krah të sulmuesit kryesor, teksa në repartet e tjera ka pak dilema. Kështu në portë do të konfirmohet Donnarumma, ndërsa në mbrojtje Di Lorenzo në krah të djathtë, Scalvini e Bastoni në qendër dhe Dimarco në krahun e majtë.

Në mesfushë janë të konfirmuar Barella e Tonali, teksa para mbrojtjes gjasat janë që të luajë njëri mes Locatellit dhe Cristantes. Italia do të luajë ndaj Maqedonisë së veriut dhe Ukrainës në dy ndeshje eliminatore për Gjermani 2024.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...