Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Italia në katërshen e parë”, Trezeguet: Franca favoritja absolute!

trezeguet (david)

David Trezeguet beson se Italia mund të shkojë larg këtë Europian. Ish-sulmuesi i Juventus, beson se axurrët e kanë mundësinë për të prekur një nga katër vendet e para, ndërsa shtoi se favoritja absolute në Euro 2024 është Franca që sipas tij ka edhe organikën më të mirë.

“Franca është favorite dhe nuk mund t’i fshihet këtij fakti. Ka lojtarët më të mirë në organikë dhe pjesa më e madhe e tyre luan në klubet më të mëdha të Europës. Ndërkohë, unë besoj shumë edhe te akademitë franceze që gjithnjë kanë furnizuar klubet europiane. Janë të rinj për të cilët investohen klubet më të rëndësishme.

Lexo edhe:

Italia në Euro 2024? Italia për shkak të traditës dhe historisë do të tentojë ta fitojë Europianin, por kanë nisur një cikël të ri. Edhe pse mendoj se e kanë forcën për t’u renditur në katërshen e parë”, u shpreh Trezeguet.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...