Euro 2020

Italia perfekte, siguron kualifikimin, King i mohon fitoren Spanjës në shtesë

Italia mposhti 2-0 Greqinë në “Olimpico” të Romës dhe me 7 fitore në po kaq ndeshje në Grupin J (21 pikë) siguroi kualifikimin në Euro 2020. Jorginho me 11-metërsh dhe Bernardeschi ishin autorë të golave të të kaltërve në pjesën dytë, me Greqinë që vetëm falë matematikës mbetet ende në lojë për kualifikimin.

Një ecuri perfekte 4 herë kampionëve të botës nën drejtimin e Mancinit, që në ndeshjet e mbetura mund të bëjë eksperimente me formacionin, duke aktivizuar lojtarë të rinj. Por në këtë grup, Armenia gaboi rëndë në fushën e Lichtensteinit, duke barazuar 1-1.

Spanja barazoi 1-1 në fushën e Norvegjisë në Grupin F dhe pret vetëm matematikën për të siguruar kualifikimin në Europian. “La Roja” kaloi në epërsi me Saul në fillim të pjesës së dytë dhe kur gjithçka dukej e përfunduar, në minutën e katërt shtesë King barazoi me 11-metërsh.

Po në Grupin F, Suedia fitoi 0-4 në fushën e Maltës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency