Euro 2020

Italia “përmbys” Bosnjën, Greqia “bie” sërish në Athinë, Gjermania shënon 8 gola

Italia regjistroi një tjetër sukses në eliminatoret e Euro 2020-ës, teksa mbrëmjen e sotme, në “Allianz Stadium” të Torinos, mposhti me përmbysje Bosnjën, me rezultatin final 2-1.

Të besuarit e Roberto Mancinit u ndëshkuan në minutën e 32-të nga Edin Dzeko, por shënuan me Insignen dhe Verratin në pjesën e dytë, duke dalë me 3 pikë të tjera, që e konsolidojnë në krye të grupit, me 12 pikë të plota.

Po në grupin e “Axurrëve”, Greqia pësoi humbjen e dytë radhazi në Athinë, teksa mbrëmjen e sotme u mposht nga Armenia me rezultatin 2-3, duke “djegur” shpresat për një kualifikim të mundshëm, ndërsa Finlanda triumfoi ndaj Lichtesteinit, me rezultatin 0-2.

Gjermania u tregua e pamëshirshme ndaj Estonisë, duke shënuar plot 8 herë në suksesin 8-0, teksa 54 nga golat u shënuan që në 45 minutat e para. Në të njëjtin grup, Irlanda e Veriut fitoi me rezultatin minimal 0-1, duke marrë kreun e grupit me 12 pikë.

Në sfidat e tjera, Belgjika triumfoi 3-0 me Skocinë, ku shënuan 2 herë Lukaku dhe një herë De Bruyne, ndërsa Hungaria fitoi minimalisht 1-0 ndaj Uellsit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency