Volleyball

Italia shumë e fortë për Azerbajxhanin

Kampionati Botëror i volejbollit për femra që zhvillohet në Japoni është futur në fazën e saj të dytë. Në takimin e grupit F mes Italisë dhe Azebajxhanit që u transmetua në ekranin e Supersport nisi dhe përfundoi me italianet tepër dominuese mbi parket duke e fituar takimin 3-0 me sete.

Seti i parë nuk kishte histori, pasi italianet ishin më kërkuese dhe me koncize në lojën e tyre, teksa në krahun tjetër vajzat azere u shfaqën të shthurura në lojën e tyre duke bërë edhe një sërë gabimesh, çka reflektohet edhe nga rezultati i setit të parë që u mbyll 25-12.

Seti i dytë sheh Azerbajxhanin disi më ndryshe duke bërë më kujdes, madje në disa çaste ia doli të krijonte edhe shkëputje, por nuk zgjati shumë, pasi italianet u rikthyen në lojën e tyre duke siguruar pikë njëra pas tjetres dhe në fund e mbyllën në shifrat 25-19.

Seti i tretë dhe i fundit ishte i turpshëm për azeret, të cilat u dorëzuan ende pa nisur mirë seti, me skuadrën e Davide Mazanit që e mbylli setin e tretë me rezultin 25-10. Me këtë fitore Italia vazhdon të mbajë kreun e grupit F me 18 pikë, ndersa Azerbajxhani në vendin e fundit me vetëm 6 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency