Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europë

Italianet dështojnë në Europë, Juventusi “ngushëllohet”

Tri skuadra italiane në finalet e kupave europiane, por asnjëra nuk ia doli të sjellë trofeun në Itali. Paraqitjet dinjitoze nuk mjaftuan për Romën, Fiorentinën dhe Interin, që në fund korrën zhgënjim në Europë, por në Itali ka një skuadër që feston pas këtyre dështimeve.

Bëhet fjalë për Juventusin, që pas çdo finaleje europiane të këtij sezoni, nuk ka ngurruar të urojë fituesit në rrjetet sociale, gjeste këto që nuk janë parë aspak me sy të mirë në Itali.

Pas Sevillas e West Hamit, bardhezinjtë uruan menjëherë për fitoren në Champions League edhe Manchester City-n, teksa duket se dështimi i italianëve, ka ngushëlluar jo pak edhe Juventusin.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...