Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Italiano: Lazio është ndër më të frikshmit në kampionat, ne do të kundërpërgjigjemi

Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Italiano, në deklaratat e tij para ndeshjes ndaj Lazios, që luhet këtë të hënë në orën, 20:45, i ka konsideruar kundërshtarët e javë së dhjetë të Serie A si shumë të “frikshëm”.

Më tej, Italiano theksoi se skuadra e tij do të kundërpërgjigjet dhe do japë maksimumin si ndaj çdo kundërshtari tjetër.

Lexo edhe:

“Është një ekip i fortë. Është i organizuar dhe i fortë në të gjitha repartet, me lojtarë cilësorë. Janë një nga skuadrat më të frikshme në kampionat, ne do të përpiqemi t’i kundërpërgjigjemi. Ne do ta luajmë si gjithmonë ndaj kujtdo, duke respektuar kundërshtarin, por duke treguar cilësitë tona”,-tha trajneri i Fiorentinës.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...