Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Italiano: Ne e meritonim kualifikimin, fitoren ia kushtojmë familjes Barone!

Fiorentina e Vincenzo Italiano-s u kualifikua në gjysmëfinalet e Conference League, pasi eliminoi Viktoria Plzen me rezultatin e përgjithshëm 2-0.

Duke folur për mediet pas kësaj ndeshje, trajneri Italiano u shpreh se skuadra e tij e meritoi fitoren, ndërsa shtoi se këtë triumf ia dedikojnë familjes Barone.

Lexo edhe:

“E luajtëm mirë ndeshjen. Bëmë golin e parë, pastaj të dytin duke përfituar nga epërsia numerike. Kualifikimi i merituar, jemi në gjysmëfinale të Conference League, për të dytin vit radhazi. Kualifikimin ia kushtojmë familjes Barone”-u shpreh trajneri i Fiorentina-s.

Në gjysmëfinale të Conference League, Fiorentina do të ndeshet me një nga dyshja PAOK-Club Brugge.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...