Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Iu bashkuan koreve kundër Marseille, e pësojnë 4 lojtarët e PSG-së

PSG fitoi 4-0 klasiken e futbollit francez kundër Marseille (24 shtator). Skuadra e Luis Enriques dominoi rivalët e përjetshëm, duke u dhuruar tifozëve një sukses emocionues.

Pas ndeshjes, katër futbollistë të kampionëve në fuqi të Francës iu bashkuan koreve të tifozëve. Duke marrë pjesë në ofendimet kundër Marseille.

Veprime për të cilat Ousmane Dembele, Randal Kolo Muani, Layvin Kurzawa dhe Achraf Hakimi janë pezulluar me nga një ndeshje nga Komisioni Disiplinor i Ligue 1 (LFP).

Lexoni edhe:

PSG-ja do të duhet gjithashtu të mbyllë tribunën “Auteuil” në “Parc des Princes” për një ndeshje si rezultat i thirrjeve homofobike të tifozëve ndaj lojtarëve të ekipit kundërshtar.

Katër futbollistët e PSG-së janë penduar dhe kërkojnë ndjesë për sjelljen e tyre: “Gabuam, u rrëmbyem nga euforia e fitores.

Ne jemi të vetëdijshëm për ndikimin e veprimeve dhe fjalëve tona në publik, veçanërisht te të rinjtë që ëndërrojnë të shikojnë një ndeshje futbolli.

Në të ardhmen do të bëjmë gjithçka për të respektuar më tej detyrën tonë dhe për të qenë shembull për të tjerët”.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...