Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Iu hakërrye arbitrit për kartonin e kuq, Van Dijk rrezikon shumë

Van Dijk mund të përballet me një tjetër ndëshkim, pas kartonit të kuq që mori në ndeshjen Newcastle-Liverpool.

Sipas raportimeve të medieve britanike, mbrojtësi holandez iu hakërrye arbitrit të ndeshjes, Brooks, pasi ky i fundit i dha karton të kuq në minutën e 28’.

Lexoni edhe:

Ky veprim i Van Dijk nuk i pëlqeu aspak Federatës Angleze të Futbollit, që sipas raportimeve nga mediet britanike, po merr në konsideratë një tjetër ndëshkim për mbrojtësin.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...