Futboll

Iuliano rikthehet në Itali, tregon ‘përplasjen’ me Cuperin

Pasi u largua nga Partizani, Mark Iuliano është rikthyer në Itali, ku së fundi po merr hapësira në studio e emisioneve televizive. Ish tekniku i të kuqve ka folur me superlative për Serinë A, duke thënë se po i rikthehet gradualisht lavdia e dikurshme.

Ai vlerësoi paraqitjen e sulmuesit të Interit, Mauro Icardi dhe tha se kapiteni zikaltër mund të thyejë rekordin e golave të shënuar brenda një sezoni, që mbahet nga Higuain me 36.

“Unë kam luajtur në kampionatin e ‘7 motrave’ dhe në atë periudhë të gjitha skuadrat kishin sulmues të fortë. Më pëlqen shumë Mauro Icardi dhe puna që po bën për të ndihmuar skuadrën. Ai është shumë i rrezikshëm në zonë dhe gabon pak, ndaj besoj se mund të thyejë rekordin e Higuain-it”, tha ish trajneri i Partizanit.

Iuliano kujtoi edhe një histori interesante me ish teknikun e Interit, Hector Cuperin, të cilin e pati kundërshtar në Serinë A dhe më pas trajner te Mallorca.

“U ritakuam te Mallorca, ku ai ishte trajneri dhe më thoshte se më urrente, për historinë e 5 majit. Më thoshte se kisha bërë që të humbte shumë para, por unë i përgjigjesha se shkaktar ishte ai vetë, që hoqi Ronaldon në sfidën me Lazion”, tregoi me humor Iuliano.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency