Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Ivan Balliu me trajner të ri, zyrtarizohet pasuesi i Iraolas

Francisco Rodríguez është zyrtarisht pasardhësi i Andoni Iraolas te Rayo Vallecano. Trajneri nga Almeria zbarkon në Vallecas me synimin që të vazhdojë të zgjasë momentin e mirë sportiv që po përjeton ekipi i parë i Vallecanos.

Për ta bërë këtë, do të duhet të kapërcejnë sfidën e vështirë për të rindërtuar një ekip që këtë verë do të humbasë disa nga fytyrat më të njohura të viteve të fundit, të cilët kanë qenë kyç në arritjen e sukseseve.

Lexo edhe:

Trajneri nga Almeria ka firmosur për vetëm një sezon, siç ka ndodhur gjithmonë gjatë viteve të fundit te Rayo.

Pasi të përfundojë sezoni dhe nëse objektivat janë përmbushur, palët do të ulen përsëri për të negociuar një rinovim hipotetik.

Prezantimi do të bëhet të hënën e ardhshme, më 3 korrik, në orën 12:30.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...