Serie A

Ivan Gazidis, zyrtarisht administrator i deleguar i Milanit

Asambleja e aksionarëve të Milanit ka aprovuar përfshirjen e Ivan Gazidis në këshillin administrativ të klubit kuqezi, duke e emëruar menjëherë më pas si administrator të deleguar. Drejtuesi afrikanojugor ka qenë për nëntë vite tek Arsenali në Premier League, ku ka marrë vlerësime maksimale për mënyrën sesi i ka manaxhuar “Topçinjtë” e Londrës.

Gazidis do ta mbajë këtë detyrë të paktën deri më 30 qershor të vitit 2020. Do të jetë me efekt të plotë në këtë rol pas pak ditësh, pasi të hyjnë në fuqi ndryshimet e reja statutore, siç ishte edhe zgjerimi i këshillimit administrativ nga 8 në 9 pjesëtarë.

“Jemi të lumtur me emërimin e Gazidis”, shkruhet në një komunikatë të Milanit.

“Kjo është shenjë e qartë se pronarët e rinj kanë synime të rëndësishme që duan t’i arrijnë në një periudhë afatmesme dhe afatgjatë”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency