Tenis

Izolimi nga COVID-19, nga fitues i Roland Garros në punëtor supermarketi

Kriza e koronavirusit ka paralizuar pothuajse plotësisht botën e sportit. Garat kryesore janë në pritje për të mësuar se kur do të rifillojnë dhe atletët ndjekin plane specifike për të qëndruar në formë për ditën e madhe të rikthimit. Po bëjnë aq sa mundën, por ka të tjerë që duhet të gjejnë mënyrën për t’u marrë me diçka në kushtet e izolimit.

Ky është rasti i Kevin Krawietz, një nga më të mirët në botë të tenisit në lojën dyshe. Tenisti gjerman, fituesi i Roland Garros vitin e kaluar me bashkatdhetarin e tij Andreas Mies, po punon këto ditë si magazinier në një supermarket.

“Kam punuar në një supermarket për një page bazë 450 euro për disa javë. Kisha planifikuar të hidhja një vështrim në punët normale për një kohë. Koronavirusi tani më dha mundësinë për ta bërë këtë. Disa nga kolegët e mi këtu ngrihen në pesë të mëngjesit dhe ndodhen në dyqan në pesë e gjysmë për të mbushur raftet,” – deklaroi Krawitz për “Der Spiegel”.

Por çfarë po i mëson kjo punë? “Më shumë vlerësim për njerëzit e thjeshtë. Unë, nga ana tjetër, kam pasur luksin në jetën time për të qenë në gjendje ta kthej hobin tim në profesionin tim”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency