Nations League

Izraeli “përmbys Skocinë, Portugalia triumfon në Poloni, Serbia fiton derbin e Ballkanit

Vetëm 3 ditë para se të presë Shqipërinë në Ber Sheva, Izraeli u përball me Skocinë në Haifa, në një sfidë ku triumfoi 2-1 me përmbysje dhe mori 3 pikët e para në kompeticionin e Ligës së Kombeve.

Ky rezultat i shkon mjaft përshtat edhe kombëtares shqiptare, pasi tashmë të 3 skuadrat e grupit kanë zhvilluar nga dy ndeshje dhe kanë nga 3 pikë secila, duke lënë gjithçka të hapur për kualifikimin.

Portugalia mori një tjetër fitore në Grupin 3 të Ligës A, teksa fitoi me rezultatin 2-3 në Varshavë, ndaj Polonisë, ndonëse Cristiano Ronaldo vijon të mbetet jashtë listës së të grumbulluarve të teknikut Fernando Santos.

Piatek shënoi edhe në këtë takim, ashtu si në Serinë A dhe kaloi polakët në avantazh që në fillim të ndeshjes, por Portugalia përmbysi gjithçka, që në pjesën e parë dhe tashmë u ngjit në krye të grupit, me 6 pikë të plota.

Ndeshja e “zjarrtë” e mbrëmjes u zhvillua në stadiumin e Podgoricës, ku Mali i Zi priti Serbinë në atë që mund të cilësohet si një derbi ballkanik. Aleksandar Mitrovic shënoi dy herë për serbët, të cilët morën një fitore 0-2 dhe konsoliduan pozitat në krye të grupit 3, të Ligës C.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency