Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Ja cilat janë 17 skuadrat e kualifikuara në “Rusi 2018”

Shkon në 17 numri i përfaqësueseve që kanë prerë biletën për finalet e “Russi 2018”, nga 32 që është numri i përgjithshëm i skuadrave pjesëmarrëse në këtë evenet shumë të rëndësishëm të futbollit. Mbrëmjen e kësaj të marte do të zbulohen edhe dy të kualifikuara nga zona europiane, ndërsa në orët e para të së mërkurës do të mësohen edhe tre emra të tjerë nga Amerika e Jugut.

Aktualisht skuadrat e kualifikuara në “Rusi 2018” janë:

Europa: Russia (vendi organizator), Belgjika, Gjermania, Anglia, Polonia, Spanja, Islanda dhe Serbia.

Amerika e Jugut: Brazili.

Azia: Irani, Japonia, Koreja e Jugut dhe Arabia Saudite.

Afrika: Nigeria dhe Egjipti.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...