Futboll

Ja cilët janë delegatët që do të votojnë për zgjedhjen e Presidentit të FSHF-së

Zbardhet lista e delegatëve që kanë përzgjedhur anëtarët e FSHF-së për të votuar në Asamblenë Zgjedhore të 7 Shkurtit. Janë plot 66 me anëtarë me të drejtë vote, nga të cilët 12 janë shoqata (8 janë shoqata rajonale). Përplasja e fortë mes dy kandidatëve rivalë, Armand Duka dhe Bashkim Fino është reflektuar edhe në pjesëmarrjen masive të kryetarëve të Bashkive si votues në këtë asamble.

Qarku Tiranë (8)
FK Partizani (Gazment Demi)
KF Tirana (Refik Halili)
Kamza (Xhelal Mziu)
Dinamo (Ismet Saliaj)
Besa Kavajë (Isa Sakja)
Egnatia (Beqir Nuredini)
FC Olimpik (Aristotel Papajani)
Luzi Kavajë (Albert Lusha)

Qarku Durrës (5)
Teuta (Edmond Hasanbelliu)
Kastrioti (Gazmend Vogli)
Iliria Fushë Krujë (Artur Bushi)
Sukthi (Adrian Gurra)
Erzeni Shijak (Ardian Kokomani)

Qarku Berat (4)
Tomori (Petrit Sinaj)
Naftëtari Kuçovë (Brajan Fraholli)
Skrapari (Nesim Spahiu)
Poliçani (Adriatik Zotka)

Qarku Gjirokastër (5)
Luftëtari (Grigor Tavo)
Përmeti (Altin Bardhi)
Këlcyrë (Klement Ndoni)
Tepelena (Tërmet Peçi)
Memaliaj (Lulzim Meçi)

Qarku Kukës
Kukësi (Safet Gjici)

Qarku Dibër
Korabi (Fehmi Mziu)
Burreli (Sajmir Xhetani)

Qarku Vlorë (5)
Flamurtari (Sinan Idrizi)
Himara (Lorenc Gjikuria)
Vlora (Andri Metollari)
Butrinti Sarandë (Florjana Koka)
Delvina (Rigels Balili)

Qarku Fier (5)
Apolonia (Koço Kokëdhima)
Lushnja (Fatos Tushe)
Albpetrol Patos (Rajmonda Balilaj)
Bylis (Agron Kapllanaj)
Fieri (Roland Mehmeti)

Qarku Lezhë (3)
Laçi Pashk Laska)
Besëlidhja (Gjok Noka)
Mamurrasi (Dedë Ndreca)

Qarku Shkodër (4)
Vllaznia (Voltana Ademi)
Ada Velipojë (Fundim Dollaku)
Tërbuni Pukë (Gjon Gjonaj)
Veleçiku Koplik (Tonin Marinaj)

Qarku Korçë (5)
Skëndërbeu (Ardjan Takaj)
Pojani (Idajet Shkulaku)
Pogradeci (Arjan Terolli)
Maliqi (Gëzim Topçiu)
Gramozi Ersekë (Ilia Stefo)

Qarku Elbasan (6)
Elbasan ( Arben Laze)
Domosdova Prrenjas (Julian Çota)
Turbina (Gentjan Gjoka)
Gramshi (Luljeta Dollani)
Shkumbini (Sajmir Hasalla)
Sopoti Librazhd (Kastriot Gurra)

Shoqatat
Shoqata e Trajnerëve (Vladimir Ajazi)
Shoqata e Mjekëve (Ylli Mihali)
Shoqata e Arbitrave (Tahir Kastrati)
Shoqata e Minifutbollit (Armand Dama)
Shoqata Rajonale Tiranë (Sulejman Mema)
Shoqata Rajonale Durrës (Agron Kërçova)
Shoqata Rajonale Shkodër (Gëzim Martuzi)
Shoqata Rajonale Elbasan (Bujar Gogunja)
Shoqata Rajonale Fier (Iljaz Haxhiraj)
Shoqata Rajonale Korçë (Ilirjan Përmeti)
Shoqata Rajonale Gjirokastër (Sadik Sadikaj)
Shoqata Rajonale Lezhë (Eduart Tanushi)

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency