Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Ja cili do të vendosë drejtësi në finalen e Kupës së Italisë

Caktohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e Kupës së Italisë, Fiorentina – inter, e planifikuar për t’u zhvilluar në “Olimpico” të Romës, më 24 maj.

Do të jetë Massimiliano Irrati arbitër kryesor, ndërsa asistentë të tij, Carbone dhe Lo Cicero, me Michael Fabbrin gjyqtar të katërt dhe Paolo Silvio Mazzoleni në VAR (Marini, AVAR).

Do të jetë ndeshja e parë e Interit në këtë sezon që do të drejtojë Irrati. Me “bilbilin” e Firence zikalltrit kanë një rekord prej 18 ndeshjesh me 11 fitore, 2 barazime dhe pesë humbje.

Lexo edhe:

Në Kupën e Italisë precedenti i vetëm është në sezonin 2013/14, raundi i tretë, kundër Cittadellas, me fitoren 4-0 të Interit.

Fiorentina, nga ana tjetër, ishte mposhtur 1-0 nga Atalanta në ndeshjen e vetme të mëparshme të sezonit me Irratin arbiter. Bilanci i përgjithshëm është: 4 fitore, 2 barazime dhe 6 humbje në 12 ndeshje.

Në Kupën e Italisë precedenti i vetëm ishte në sezonin 2013/14, kundër Chievos (skuadra vjollcë triumfoi 2-0).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...