Futboll

Ja rivalët e Shqipërisë dhe Kosovës

Liga e Kombeve të Europës që do të nisë në shtator 2018 dhe që në fund të saj 4 ekipe europiane do shkojnë direkt në finalet e Euro 2020 pa pasur nevojë më pas të bëjnë eliminatore ka filluar të marrë formë dhe Shqipëria ka mësuar pothuaj zyrtarisht se në cilin divizion të Europës do jetë dhe kë kundërshtarë do ketë. Europa do ndahet në 4 zona sipas forcës dhe Shqipëria për momentin gjendet në zonën e tretë. Matematika thotë që duhet një mrekulli në 4 ndeshjet e mbetura eliminatore që Shqipëria të kalojë në vazon e dytë, kësisoj duhet të konkurrojë me skuadra të përafërta me nivelin e saj aktual në Europë. Një llogaritje e vazove në zonën e tretë thotë që Shqipëria do ketë kundërshtarë të mundshëm një prej Rumanisë, Danimarkës, Greqisë dhe Sllovenisë, ndërkohë që në letër skuadra më të dobta do jenë Iraeli, Norvegji, Bullgaria, Lituania ose Estonia. Mes këtyre kundërshtarëve do formohet grupi i Shqipërisë dhe në rast se Shqipëria zë vën vendin e parë në grup do luajë cerekfinale e më pas gjysëmfinale dhe finale me kundërshtarë që vijnë piëkrisht nga grupet e kësaj zone dhe këtyre kundërshtarëve. 15 ekipe në total që përbëjnë këtë sezon do nxjerrin në fund të kësaj Lige vetëm një fitues, dhe ky fitues që me shumë dëshirë do donim të ishte Shqipëria do luajë eliminatore vetëm miqësore sepse do siguronte një biletë automatikisht për europian.

Lajme të mira ndërkohë vijnë nga Kosova. Përfaqësuesja tjetër shqiptare gjendet në zonën e katërt të Europës dhe kundërshtarët më të fortë janë Bjellorusia Azerbaxhan, Armeni dhe Gjeorgjia. Të tjerët Kazakistan, Lihteshtejn, Andorë apo San Marino. Kosova pavarësisht rezultateve negative ka një bindje se e ka potencialin që në ligën e kombeve të jetë konkurrues dhe në grupin e këtyre skuadrave të tentojë deri në fundt ë dalë në vend të parë.

Liga e Kombeve është një risi dhe eksluzivitet transmetimi i Digitalb, do përfshijë gjithë europën, do t’i vërë përballë shtetet sipas forcës dhe do evitojë miqësoret që janë shndërruar në të mërzitshme.  Në fund 4 fitues që do dalin nga kjo ligë do ti bashkohen dhe 20 fituesit të eliminatoreve që do të fillojë fill pas përfundimit të ligës së kampioneve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency