Conference League

Jack Grealish në siklet të madh, i kujtojnë mesazhin e para tetë viteve

Për Jack Grealish nuk duhet të ketë qenë një natë e lehtë. Lojtari i Manchester City-t, i cili hyri në minutën e 78-të të ndeshjes kundër Realit të Madridit, kur rezultati ishte 1-0 në favor të skuadrës angleze, pati disa raste për të mbyllur garën, por nuk arriti të gjente rrjetën. Pas eliminimit të rëndë, vjen dhe tallja për ish-in e Aston Villas. Në rrjet po qarkullon një postim i mesfushorit në Twitter i tetë viteve më parë.

Zotëria 100-milionësh (shumë që shpenzoi City për ta blerë), më 23 prill 2014, ditën e ndeshjes mes Realit të Madridit të Carlo Ancelottit dhe Bayernit të Mynihut, që atëherë drejtohej nga Guardiola, trajneri aktual i City-t, postoi një mesazh ku shprehte hapur simpatinë për klubin spanjoll: “Hala Madrid”. Edhe pse Grealish nxitoi që ta fshinte shpejt mesazhin, gjurma ka mbetur dhe tani ia plasin në fytyrë. Ai mesazh mbështetës ndaj “Los Blancos” është rikthyer në rrjet, duke i shkaktuar futbollisti anglez një siklet të madh.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency