Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Jam i zemëruar”, Nagelsmann: Boll me fjalë, koha e veprave

Gjermania e mbylli vitin 2023 në mënyrën më të keqe të mundshme. Duke humbur dy miqësoret ndaj Turqisë dhe Austrisë.

As Julian Nagelsmann nuk po arrin të gjejë kurën e duhur tek 4 herë kampionët e botës, por ish-trajneri i Bayern Munchen nuk demoralizohet.

Kam ndjesinë që jemi luftëtarë të vetmuar, të gjithë shqetësohen shumë për veten e tyre. Forca e kësaj Gjermanie është kontrolli i topit dhe futbolli sulmues.

Lexo edhe:

Por kur ne humbim topin vuajmë për t’u mbrojtur. Dhe aty nisin problemet tona. Gjithsesi, unë nuk dua të bëj viktimën, pasi një gjë e tillë nuk na ndihmon aspak.

A jam penduar që pranova ofertën e trajnerit të Kombëtares? Jo, aspak. Po e shijoj këtë aventurë, por duhet të dalim nga kjo situatë falë forcës së madhe që kemi.

Nuk do të jetë e lehtë. Jam i zemëruar, pasi humbjet dhembin. Duhet të ngjallim emocione, por jo duke folur. Është koha e veprave”, u shpreh tekniku 36-vjeçar.

Gjermania si vend organizator, është pjesë e vazos së parë në shortin e Euro 2024 që do të hidhet në datën 2 dhjetor.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...