Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Jam në qiellin e shtatë”, Liverpooli rinovon me tifozin më të zjarrtë

Liverpooli rinovoi kontratën me Curtis Jones. 21-vjeçari është një nga lojtarët e dalë nga akademia e “The Reds”. Mesfushori, i cili është pjesë e Anglisë U21, ka zgjatur bashkëpunimin me klubin e zemrës deri në vitin 2027.

Së pari dua të falënderoj stafin e trajnerëve që gjithmonë kanë besuar tek unë. Jam në qiellin e shtatë, Liverpooli është skuadra ime e zemrës, gjithë jetën kam bërë tifozllëk për këtë skuadër.

Mezi pres të shoh se çfarë ka rezervuar e ardhmja për mua”, deklaroi Jones, i cili këtë sezon numëron shtatë ndeshje në të gjithë kompeticionet me ekipin e drejtuar nga Jurgen Klopp.

Firmosja e kontratës së re ishte një formalitet për lojtarin që luan edhe si mesfushor i majtë. Tani shpreson të përfitojë sa më shumë minuta dhe të kthehet në një nga futbollistët më të dashur për popullin e kuq.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....