Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

“Jam “ngopur” me të, do ta çoja me vrap në aeroport”, ish-i i Francës sulmon Mbapennë

Mungesa e Kylian Mbappesë në ndeshjen e fundit të ligës kundër Metz, për të marrë pjesë në festivalin e filmit në Kanë, vazhdon të shkaktojë polemika në Francë dhe ka nga ata që janë “ngopur” me qëndrimet e “yllit” francez.

Duke folur për RMC Sport, ish-futbollisti i përfaqësueses franceze, Emmanuel Petit, nuk e fshehu zhgënjimin nga qëndrimet e lojtarit të ardhshëm të Realit të Madridit. Ai tha se, nëse do të ishte e nevojshme, do ta çonte në kryeqytetin spanjoll duke pasur parasysh mungesat e njëpasnjëshme të përulësisë.

“Mjaft, ne jemi të ngopur me këtë. Ai duhet të jetë me këmbë në tokë, të zbresë pak nga reja dhe të ketë një përulësi si në fillim të karrierës së tij. Unë kam qenë mbështetësi i tij i parë, por këto ditë jam lodhur nga kjo. Nëse do ta më kërkonin ta çoja në aeroport për të shkuar në Madrid, do ta bëja sa më parë”, ka thënë ish-lojtari i Chelsea-t dhe Arsenalit, duke pranuar se homazhet e fundit që i janë bërë sulmuesit kanë qenë “qesharake”.

Lexo edhe:

“Nëse ai fiton trofeun ose luan një ndeshje të shkëlqyer, do të shpëtojë të gjitha javët e këqija. Homazhi i javës së kaluar ishte qesharak. Ka, nga ana tjetër, dy ego të mëdha që përballen me njëra-tjetrën. Nuk e kam ndjenjën se Mbappé ka shumë dëshirë të luajë nesër”, përfundoi Petit.

Mbappé i thotë lamtumirë PSG-së këtë të shtunë (20:00), në finalen e Kupës së Francës, kundër Lyonin.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....