Basketboll

James Harden i një planeti tjetër, “triple-double” i pestë më të paktën 50 pikë

James Harden nuk mund të jetë kurrsesi një basketbollist normal. “Ylli” i Houston Rockets arriti të regjistronte “triple-double” e pestë në karrierë me të paktën 50 pikë të shënuara në suksesin 119-108 ndaj Sacramento Kings, që tashmë edhe matematikisht nuk kanë asnjë mundësi për të arritur zonën play off. Statistikat e “Mjekroshit” më të famshëm të NBA-së në këtë përballje ishin të frikshme: 50 pikë, 10 asite dhe 11 topa të kontrolluar poshtë koshit.

Suksesi i Rockets mori më shumë vlerë edhe nga humbja e Portland Trail Blazers (rrëshqasin në vendin e katërt në Perëndim) 99-90 në parketin e Detroit Pistons, falë paraqitjes mbresëlënëse të Reggie Jackson, që realizoi 28 pikë, pa harruar dhe 22 pikët e plot 19 “rebound” të Andre Drummond, që zhvlerësuan 23 pikët e Damian Lillard.

E ndërsa në Konferencën e Perëndimit janë përcaktuar 8 skuadrat që do të marrin pjesë në play off, në Lindje gara vazhdon të jetë e ashpër, pasi ende nuk janë zyrtarizuar emrat e tri skuadrave të fundit që do të vijojnë garën përtej sezonit të rregullt.

Suksesit të Detroit Pistons iu kundërpërgjigjën Brooklyn Nets, që iu imponuan 110-96 Boston Cetlics. Spikati në radhët e Nets D’Angelo Russell me 20 pikë e 10 “rebound”. Fitore edhe për Miami Heat në parketin e New York Nicks 92-100, falë formës së shfaqur nga Dion Waiters, që e mbylli takimin me 28 pikë.

Nga humbja e Celtic nuk përfituan Indiana Pacers, që u dorëzuan 116-121 para publikut të tyre përballë Orlando Magic. Për miqtë plot 7 basketbollistë shënuar numër dyshifror pikësh, por më i miri ishte pa dyshim Aaron Gordon me 23 pikë dhe 10 “rebound”. Për Indianën morën vetëm vlerë statistikore 24 pikët e Darren Collison.

 

Rezultatet:

Los Angeles Clippers-Cleveland Cavaliers 132-108

Brooklyn Nets-Boston Celtics 110-96

Houston Rockets-Sacramento Kings 119-108

Detroit Pistons-Portland Trail Blazers 99-90

Indiana Pacers-Orlando Magic 116-121

New York Knicks-Miami Heat 92-100

Chicago Bulls-Toronto Raptors 101-124

Minnesota Timberwolves-Philadelphia 76ers 109-118

Phoenix Suns-Memphis Grizzlies 115-120

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency