Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

James Rodriguez mbetët sërish në Greqi, rinovon kontratën

James Rodriguez mbetët sërish në Greqi
James Rodriguez mbetët sërish në Greqi

James Rodriguez u transferua me parametër 0 nga klubi i Katarit “Al Rayyan”, te grekët e Olympiacos, verën e kaluar dhe duket se është ambientuar më së miri në futbollin helen.

Pas paraqitjeve të mira, duke shënuar pesë gola dhe dhënë 6 asiste midis kampionatit dhe kupës në Greqi, James Rodriguez ka vendosur të qendrojë në shtetin helen.

Lexo edhe:

Klubi nga Pireu ka vendosur t’i rinovojë kontratën edhe me një sezon kolumbianit dhe pritet vetëm firma, për zyrtarizimin e marrëveshjes së rinovimit.

James Rodriguez ka bërë një karrierë të shkëlqyer duke luajtur për klube si Monaco, Porto, Real Madrid, Bayern Munich dhe Everton, teksa kulmin e ka pasur pikërisht te Los Blancos…

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...