Bundesliga

James Rodriguez paralajmëron Dortmundin: Presioni është mbi ta!

Ylli i Bayern Munich, kolumbiani James Rodriguez pati një rol vendimtar në fitoren 3-1 të bavarezëve ndaj Schalkes në takimin e së shtunës, vetëm pak orë pas barazimit 3-3 të Dortmundit ndaj Hoffenhaim. Me kampionët në fuqi të Bundesligës që qëndrojnë në vendin e dytë të klasifikimit me nje diferencë prej 5 pikësh ndaj verdhezinjve Rodriguez e kthen ne favor të Bayernit renditjen në tabelë, pasi siç deklaron 27-vjeçari tashmë Dortmundi përjeton presionin më të madh në luftën për titull.

“Nëse do të rrëshkasin vetëm pak do të humbasin shumë, pasi ne jemi aty gati për të marrë çdo gjë dhe kthyer në favorin tonë situatën, kështu që tashmë është Dortmundi që ndjen presionin më të madh. Sigurisht që tek ne presioni është i vazhdueshëm, sidoqoftë jemi mësuar me këtë realitet dhe do të vijojmë të mbajmë nivelin e lartë. Të shohim se si do ta menaxhojnë rivalët tensionin e ndjekësve”. 

Në të vërtetë diferenca me pesë pikë midis këtyre klubeve nuk shënohej kaq e afërt që nga java e 10-të e  kampionatit, kur distanca mes tyre u ngushtua në vetëm katër pikë më pak. Më pas në një tjetër fazë verdhezinjtë ja dolën të shkëputeshin me 9 pikë, por tashmë bavarezët janë të vendosur për të ndejkur këmba këmbës Dortmundin dhe pse jo të çojnë në shtëpi trofeun e 28-të të Bundesligës. Defiçiti i pikëve të Bayernit mund të ngushtohet më shumë që me transfertën e Augsburgut. Tashmë kanë mbetur edhe 6 ndeshje për t’u luajtur nga të dy skuadrat respektive deri në takimin e tyre në Alianz Arena të planifikuar për në 6 prill.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency