Premier League

James Rodriguez te Everton falas, e zbulon ish-klubi i tij në Argjentinë!

E bujshme nga Argjentina, Everton nuk ka paguar asnjë cent për kartonin e James Rodriguez, lajm që tani është konfirmuar edhe nga faqja e specializuar e transferimeve transfermarkt. Në media u raportua se anglezët për kolumbianin kanë paguar 20-25 milion euro, por ish-klubi i tij në Argjentinë, Banfield, i ka vënë vulën duke dalë me një deklaratë. Përmes saj zbulon se James ka kaluar në Premier League falas. Duke qenë se ata do të përfitonin taksën e solidaritetit, sipas rregullave të FIFA-s, ishin interesuar për këtë lëvizje dhe në fund kanë mësuar se nuk do të mund të përfitojnë asnjë cent. Pikërisht prej faktit që Reali nuk e ka shitur te klubi nga Liverpooli por e ka larguar vetëm për të mos i paguar pagën e lartë, edhe pse vite më parë e bleu nga Monaco për 85 milionë euro. E besoni apo jo kriza e pandemisë ka bërë të vetën edhe te Reali i Madridit që është një nga klubet më të pasura në botë dhe kurrë nuk ka lejuar të largohen falas lojtarë që ka nën kontratë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency