Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Janar intensiv/ Datat dhe oraret e sfidave në Superiore, Kategorinë e Parë dhe Kupë

Komisioni i Ligave dhe Garave në FSHF, ka përcaktuar kalendarin e ndeshjeve të kampionatit “Abissnet Superiore”, nga java e 19-të e deri në javën e 22-të.

Kalendarin e ndeshjeve të  “Kategorisë së Parë” nga java e 17-të e deri në javën e 19-të, si edhe kur do të luhen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, të vlefshme për turin 1/8-ve.

Lexo edhe:

Kampionati “Abissnet Superiore” do të ngrejë siparin për vitin 2024 në datë 13 janar. Ndërsa Kategoria e Parë në datë 19 janar. Turi i 1/8-ave i Kupës së Shqipërisë do të luhet në datë 24 janar.

ABISSNET SUPERIORE

JAVA 19
Dinamo-Tirana                  12.01.2024 (17:00)
Egnatia-Skënderbeu       13.01.2024 (13:30)
Partizani-Teuta                 13.01.2024 (17:00)
Laçi-Erzeni                           14.01.2024 (13:30)
Vllaznia-Kukësi                  14.01.2024 (17:00)

JAVA 20
Kukësi-Egnatia                  19.01.2024 (13:30)
Teuta-Tirana                      19.01.2024 (17:00)
Erzeni-Vllaznia                   20.01.2024 (13:30)
Partizani-Laçi                      20.01.2024 (17:00)
Skënderbeu-Dinamo      20.01.2024 (17:00)

                        JAVA 21                               
Laçi-Teuta                           28.01.2024 (13:30)
Vllaznia-Partizani              28.01.2024 (17:00)
Tirana-Skënderbeu         28.01.2024 (17:00)
Egnatia-Erzeni                   29.01.2024 (13:30)
Dinamo-Kukësi                 29.01.2024 (17:00)

JAVA 22
Kukësi-Tirana                     03.02.2024 (13:30)
Partizani-Egnatia              03.02.2024 (17:00)
Teuta-Skënderbeu          03.02.2024 (17:00)
Laçi-Vllaznia                        04.02.2024 (13:30)
Erzeni-Dinamo                  04.02.2024 (13:30)

KATEGORIA E PARË

JAVA 17
Elbasani-Korabi                 19.01.2024 (17:00)
Kastrioti-Bylis                     20.01.2024 (13:30)
Lushnja-Tomori                 20.01.2024 (13:30)
Apolonia-Flamurtari        20.01.2024 (13:30)
Vora-Luzi 2008                   21.01.2024 (13:30)
Besa-Burreli                       21.01.2024 (13:30)

                                             JAVA 18                                                
Korabi-Kastrioti                 28.01.2024 (13:30)
Luzi 2008-Lushnja             28.01.2024 (13:30)
Tomori-Apolonia              28.01.2024 (13:30)
Bylis-Vora                            29.01.2024 (13:30)
Flamurtari-Besa                 29.01.2024 (13:30)
Burreli-Elbasani                 29.01.2024 (13:30)

JAVA 19
Besa-Tomori                      03.02.2024 (13:30)
Apolonia-Luzi                     03.02.2024 (13:30)
Lushnja-Bylis                      03.02.2024 (13:30)
Vora-Kastrioti                    03.02.2024 (13:30)
Burreli-Korabi                    03.02.2024 (13:30)
Elbasani-Flamurtari         04.02.2024 (17:00)

TURI I 1/8-AVE I KUPËS SË SHQIPËRISË

Tirana-Korabi              24.01.2024 (13:00)
Egnatia-Lushnja          24.01.2024 (13:00)
Laçi-Dinamo                24.01.2024 (13:00)
Kukësi-Elbasani          24.01.2024 (13:00)
Erzeni-Bylis                 24.01.2024 (13:00)
Partizani-Apolonia      24.01.2024 (17:00)
Vllaznia-Flamurtari     24.01.2024 (17:00)
Teuta-Skënderbeu       24.01.2024 (17:00)

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....