Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Japim gjithçka për fitore”, Gliha: Kam një thirrje për skuadrën

Kosova është gati për takimin me Rumaninë. Në rast të një fitoreje, dardanët do të riktheheshin në garë për kualifikimin në Euro 2024.

Barazimi 2-2 ndaj Zvicrës, që erdhi edhe falë një loje pozitive, ka rritur entuziazmin në kampin e skuadrës së Primoz Gliha.

Tekniku slloven foli në konferencën për shtypin përpara transfertës rumune, ku ndër të tjera u shpreh:

Ndihemi mirë dhe mendoj se jemi përgatitur mirë për këtë ndeshje. Është një ndeshje e rëndësishme, por gjithçka do të varet nga paraqitja jonë. Jam i sigurt se do të jetë një ndeshje shumë e fortë.

Lexo edhe:

Pasi ne kemi nevojë për pikë, e po ashtu edhe Rumania ka nevojë për pikë. Personalisht pres rezultat pozitiv dhe do të japim gjithçka nga vetja për të arritur këtë.

Rumania? Kemi përballë një kundërshtar të fortë, i cili në radhët e veta ka shumë lojtarë të mirë. Por, edhe ne kemi gjithashtu lojtarë të mirë, të cilët luajnë për klube të mëdha.

Për ne është e rëndësishme të luftojmë dhe të jemi të disiplinuar, pasi vetëm kështu mund të marrim rezultat të favorshëm.

Jam i bindur se Rumania do të luajë mirë, por ne kemi ardhur këtu për diçka të mirë. Përfundimisht, Rumania është favorite për vendin e dytë në grup, por do ta shohim pas ndeshjes kundër nesh”, deklaroi Gliha.

Rumani-Kosovë do të zhvillohet të martën në mbrëmje (20:45) dhe do të transmetohet live në SuperSport 3.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...