Futboll

Japonezët e Urawa-s triumfojnë në Champions League-n aziatike

Skuadra japoneze, Urawa Red Diamond fitoi Champions League-n e Azisë, pasi mundi në ndeshjen e kthimit 1-0 Al Hilal-in, duke marrë për herë të dytë trofeun më të rëndësishëm për klube në këtë kontinent.

Ndeshja e parë mes 2 skuadrave kishte përfunduar në barazim 1-1, por në “Saitama Stadium”, vendasit, të mbështetur dhe nga tifozët e tyre, e dominuan sfidën. Pas 45 minutave të para pa gola, miqtë iu afruan epërsisë në minutën e 59-të me Nicolas Milesi, por portieri Nishikawa reagoi mirë.

Ndërsa në të 73-tën ishte radha e Al Mayoof për të pritur goditjen e Shinzo Korokit. Në të 78-tën ekipi saudit mbeti me 10 vetë pas daljes me të kuq të Al Dawsari dhe japonezët e shfrytëzuan maksimalisht superioritetin numerik, duke gjetur dhe golin e fitores me Rafael Silvën, 2 minuta përpara përfundimit të sfidës.

Në fund, festa ishte e tëra për skuadrën e Urawas që arriti të fitojë këtë trofe për herë të dytë në histori, për më tepër duke triumfuar përpara publikut të saj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency