Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Jashanica: Ja çfarë më dha Peter Olaynka për Ballkanin

Bajram Jashanica, një futbollist me përvojë të madhe në ndeshjet europiane, e pranoi pas ndeshjes që Slavia e Pragës është më e forta e grupit.

“E kemi ditur që Slavia ishte skuadra më e fortë e grupit, e kishim përgatitur në detaje ndeshje, u përballëm si të barabartë, i kishim rastet edhe ata patën rastet e tyre dhe shënuan një gol.”

Jashanica dhe Peter Olaynka, kanë qenë shokë skuadre te Skënderbeu, skuadra e vetme shqiptare që ka marrë pjesë dy herë në grupet e Europa Leagues. Futbollisti i Ballkanit tregon komunikimin që ka pasur me sulmuesin Nigerian.

“Olaykna është befasuar për mirë për ekipin tonë, Kosova është një shtet i ri i pranuar së fundmi në FIFA. Më ka përgëzuar për rezultatet që kemi arritur deri tani. Është një futbollist i rëndësishëm për Slavian dhe shumë serioz e profesional.”

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....