Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Jashtë Dovizioso e Rossi, në Barcelonë triumfon Quartararo

Fabio Quartararo triumfon ne Çmimin e Madh të Katalunjës dhe kthehet në krye të Botërorit të MotoGP. Në Barcelonë, francezi i ekipit Petronas u parapriu dy motorëve Suzuki të Joan Mir dhe Alex Rins, ndërsa vendi i katërt shkoi për Morbidellin.

E diel e hidhur për Andrea Dovizioson, që u përfshi në një kontakt me Zarcon në fillim të garës dhe ishte i detyruar të tërhiqej. Ditë e keqe edhe për Valentino Rossin, që u rrezua në garën numër 350 në karrierë ne tij në klasin mbretëror.

Supozohej të ishte një duel mes Fabio Quartararos dhe Andrea Doviziosos, por një rrëshqitje e pilotit italian në kthesën 2-të në xhiron e parë, efektivisht prishi spektaklin në Montmelò. Përfitoi nga ky episod “Djalli”0 Fabio Quartararo i cili, pas dy muajsh agjërim, ngrihet përsëri në shkallën më të lartë të podiumit, duke rifituar kreun e klasifikimit të përgjithshëm.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....