Ligue 1

Jashtë Europe pas 23 vitesh, Lyon çon në gjykatë ligën e parë franceze!

Për herë të parë pas 23 vitesh Olympique Lyon nuk do të marrë pjesë në kompeticionet europiane dhe për këtë arsye klubi i OL ka vendosur të çojë në gjyq ligën e parë franceze për dëmin financiar që i ka shkaktuar. Mbyllja e parakohshme e kampionatit prej emergjencës së koronavirusit i gjeti kundërshtarët e Juves në 1/8- at e Champions-it (ndeshja e parë u fitua 1-0 nga francezët dhe në gusht pritet e kthimit në Torino) në vendin e 7-të, pra jashtë Kupave të Europës për herë të parë pas 23 vitesh.

Ata i propozuan ligës një plan alternativ, të mbështetur te merita sportive që udhëzoi UEFA, me format “play off”.

Por liga e parë e pa të arsyeshme që të mbetej në fuqi renditja aktuale për të dhënë verdiktet dhe presidenti Aulas ka kërkuar një dëmshpërblim financiar, pas dëmit prej dhjetëra miliona eurosh, përndryshe palët do të takohen në gjykatë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency