Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Jashtë turit amerikan/ Broja ndryshon ambient, por mbetet në Premier League

Armando Broja nuk është pjesë e skuadrës së trajnerit Mauricio Pochetino në turin amerikan që po zhvillon Chelsea, si fazë përgatitore në vigjilje të sezonit të ri. Arsyeja zyrtare e “Bluve të Londrës” lidhet me faktin se sulmuesi i kombëtares është ende duke u stërvitur në mënyrë të personalizuar pas dëmtimit të rëndë që pësoi në ligamente dhe që e la jashtë fushave të lojës për pjesën e dytë të sezonit të kaluar.

Megjithatë, mediat zbulojnë se e vërteta është krejtësisht ndryshe dhe ajo lidhet vetëm me të ardhmen e Brojës. Sipas tyre, Chelsea është në negociata të avancuara me West Ham për shërbimet e 21-vjeçarit.

Lexo edhe: 

David Moyes është një “fans” i Brojës me trajnerin e “Çekanëve” që beson se sulmuesi shqiptar do t’i garantonte më shumë thellësi sulmit të skuadrës. Nga ana tjetër, Gianluca Scamacca apo edhe Michail Antonio të West Ham janë në merkato dhe Armando Broja do të kishte hapësira për të qenë titullar fiks i repartit ofensiv në skuadrën londineze.

Kujtojmë se West Ham fitoi Conference League sezonin e fundit dhe tashmë do të marrë pjesë në Europa League, me Brojën që do të ishte një alternativë më shumë për “Çekanët” në një sezon që pritet të jetë mjaft i ngarkuar.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...