Kategoria Superiore

Java 20, gara për titull më e ndezur se kurrë!

Gara për titull është më e ashpër se kurrë dhe kjo nga ndalesat e njëpasnjëshme të Vllaznisë kryesuese që lejon kundërshtarët të shkurtojnë diferencën e krijuar disa javë më parë. Pas 20 javë kampionati diferenca e kreut me vendin e 4 reduktohen në 5 pikë teksa katërshja e parë e klasifikimit ende nuk ka nisur përballjet direkte në këtë fazë të tretë. Shkodranët kanë qënë një skuadër shumë kompakte dhe dëfryese në lojën e zhvilluar por në javët e fundit ka stonuar jo vetëm në rezultatet e marra por edhe në mënyrën e lojës.

Mungesat kanë fillaur të ndihen me skuadrën që po tregon limitet e veta ndërkohë që aktulisht po përjeton momentin më negativ të sezonit, atë që i ndodh çdo skuadre. Por nëse Vllaznia është në momentin më të keq kjo nuk mund të thuhet për ndjekësit. Laçi është skuadra e momentit në Superiore pasi është i vetmi ekip që ka 5 fitore radhazi, një ecuri që ka ngjitur kurbinasit në klasfikim duke risjellë pretendimet e fillimsezonit. Tirana, Teuta, Vllaznia, Bylis dhe Kastrioti janë kundërshtarët e nënshtruar këto javë, që të 5 me rezultate minimale. 3 fitore radhazi kanë marë Partizani dhe Teuta që janë aty pranë shkodranëve, me të kuqtë që përpara kësaj ecuria nuk përfituan nga përballja direkte me Vllazninë, duke u ndalur në barazim. Të 4 ekipet e kreut do të kenë nga 2 përballje direkte deri në fund, duke bërë që gara për titull të jetë më e ndezur dhe me shumë të panjohura.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency