Serie A

Java e 11-të, Napoli-Empoli, derbi kuqezi mes Hysajt dhe Veselit

Java e 11 e Serisë A çelet këtë të premte me një derbi shqiptarësh. Napoli, ku luan Elseid Hysaj, pret në “San Paolo”, në orën 20:30, Empolin, ekipin toskan që ka në përbërje Frederik Veselin. Por nëse për mbrojtësin shkodran, aktivizimi titullar nuk vihet në dyshim nga Ancelotti, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për numrin 5 të Empolit.

Gjithsesi, në varësi të rezultat dhe lojës, mund të kemi një përplasje kuqezi në këtë sfidë, ku napolitanët janë ndjeshëm favoritë për të koleksionuar fitoren. Në fakt, Ancelotti e ka mendjen më shumë te takimi i kthimit me PSG në Champions, të martën e ardhshme, ndaj dhe kjo sfidë u paraprin që këtë të premte takimeve të tjera të Serisë A.

Një sfidë mjaft interesante vjen edhe nga Ligue 1, ku PSG (udhëton drejt Napolit në Champions të martën e ardhshme) pret në orën 20:45 Lille, sigurisht më synimin për të thelluar rekordin historik të fitoreve radhazi në kampionatin francez. Në 11 takimet para sezonale parizienët kanë grumbulluar pikë  të plota, 33, me një golverazh të frikshëm 39-6.

Nëpërmjet kanalit Eurosport 2, në orën 20:30, të apasionuarit e futbollit gjerman mund të ndjekin takimin Stuttgart-Eintracht Frankfurt, e vlefshme për javën e 10-të të Bundesligës.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency