Abissnet Superiore

Java e 16-të/ Debutime me fitore dhe “thatësirë” golash, buzëqeshin Partizani e Dinamo

Java e 16-të në Abissnet Superiore prodhoi vetëm gjashtë gola. Kastrioti ishte i vetmi ekip pritës që mori maksimumin, teksa nuk prodhuan asnjë gol duelet Tirana-Vllaznia dhe Skënderbeu-Laçi.

Rezultatet:

15-01-2022 16:45
15-01-2022 19:45
16-01-2022 13:45
16-01-2022 13:45
19-01-2022 16:45

Bardheblutë e Orges Shehit e kanë çuar në 6 pikë diferencën me vendin e dytë, që tani ndahet mes Kukësit dhe Laçit. Fitore të rëndësishme arritën Partizani dhe Dinamo në transfertë.

“Demat” zhvilluan ndeshjen e parë me Dritan Mehmetin si trajner, dhe tani numërojnë 21 pikë, 13 më pak se Tirana kryesuese. Debutim me tre pikë edhe për Emiliano Çelën si trajner i Kastriotit.

Ekipi krutan mposhti Teutën kampione, duke e bërë shumë më interesante garën e mbijetesës, edhe pse vazhdon të mbajë vendin e fundit në renditje.

Renditja:

Rank Teams Played Points
1 Tirana 35 73
2 Laçi 35 63
3 Partizani 35 55
4 Vllaznia 35 52
5 Kukësi 35 52
6 Teuta 35 49
7 Kastrioti 35 43
8 Egnatia 35 34
9 Dinamo 35 28
10 Skënderbeu 35 25

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency