Abissnet Superiore

Java e 17/ Tirana ruan distancën nga ndjekësit, Laçi e Kukësi konfirmohen pretendentë

Java e 17 e Abissnet superiores prodhoi 10 gola dhe rezultate surprizë, teksa “hëngri kokën” e një tjetër trajneri, pasi Edi Martini u shkarkua nga pankina e Teutës, për t’i lënë vendin sërish Renato Arapit.

Durrsakët pësuan humbjen e katërt radhazi në Superiore, teksa u mposhtën me rezultatin 2-4 nga Laçi në “Egnatia Arena” dhe konfirmuan momentin e vështirë që po kalojnë, pasi kanë grumbulluar vetëm 18 pikë dhe janë zyrtarisht në garë për mbijetesën.

Surpriza e javës u regjistrua në Shkodër, ku Vllaznia nuk arriti të ndahet prej barazimeve, pasi mori vetëm një pikë përballë Egnatias modeste në “Loro Boriçi”. Shkodranët vijojnë të vuajnë në finalizim dhe tani e shohin veten 10 pikë larg kreut, duke komplikuar tërësisht garën për titullin kampion.

Rigjetën fitoren Tirana e Kukësi, që mbajnë përkatësisht vendin e parë dhe të dytë të renditjes, ndonëse me 6 pikë diferencë, ndërsa Partizani nuk shkoi dot përtej barazimit pa gola ndaj Kastriotit.

Rezultatet e javës së 17:

21-01-2022 16:45
22-01-2022 13:45
22-01-2022 13:45
23-01-2022 16:45
24-01-2022 19:45

Renditja e Abissnet Superiores:

Rank Teams Played Won Lost Drawn Points
1 Tirana 35 22 6 7 73
2 Laçi 35 18 8 9 63
3 Partizani 35 14 8 13 55
4 Vllaznia 35 12 7 16 52
5 Kukësi 35 14 11 10 52
6 Teuta 35 13 12 10 49
7 Kastrioti 35 13 18 4 43
8 Egnatia 35 8 17 10 34
9 Dinamo 35 6 19 10 28
10 Skënderbeu 35 4 18 13 25

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency