Kategoria Superiore

Java e 28-të në dy ditë, spikat Tirana – Kukësi

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar shpërndarjen e ndeshjeve të javës së 28-të të Kategorisë Superiore, e para për fazën e katërt. Takimet e këtij raundi do të luhet dy të shtunën dhe tri të dielën. Kuptohet, skuadrat që do të jenë të angazhuara në mesjavë në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë do të zbresin në fushën në ditën e fundit të javës.

Të shtunën, në të njëjtin orë, pra në 16:00, do të zhvillohen Kukësi – Tirana dhe Partizani-Kastrioti. Kuptohet sfida me më shumë rivalitet do të jetë mes dy skuadrave që luftuan për titullin kampion sezonin e kaluar, me bardhblutë ende në lojë të paktën për një vend në Kupat e Europës. Ndërkohë, për Partizanin është detyrim fitorja përballë Kastriotit në funksion të objektivit titull.

Të dielën, në orën 13:00, Apolonia e vendit të fundit pret Vllazninë, ndërsa në 16:00 Teuta luan në transfertë me Skënderbeun dhe Laçi pret Bylisin.

 

 Java 28

E shtunë, më 17 prill

Kukësi-Tirana        (16:00)

Partizani-Kastrioti (16:00)

E diel, më 18 prill

Apolonia-Vllaznia (13:00)

Skënderbeu-Teuta       (16:00)

Laçi-Bylisi       (16:00)

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency