Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Java e finaleve/ Tirana pret Conference League, Parisi Champions League-n

Pas fitores së Eintracht Frankfurt ndaj Glasgow Rangers në finalen e Europa League të së mërkurës së kaluar në Sevilje, këtë javë do të luhen edhe finalet e Champions League dhe Conference League 2021-2022.

Tirana do të presë më 25 maj, të mërkurën, në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania” finale e Conference League mes Romës dhhe Feyenoord.

Kjo është e para finale europiane që zhvillohet në Shqipëri, ndaj dhe do të shënojë një moment historik në futbollin shqiptar.

Ndërsa Parisi do të presë më 28 maj, të shtunën, në orën 21:00 finalen e Champions League mes Liverpool dhe Real Madrid, që do të luhet në “Parc des Princes”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...