Abissnet Superiore

Java e prurjeve të reja, spikasin futbollistët debutues!

Këtë verë u etiketuan si rikthime apo blerje të rëndësishme në Superiore dhe në javën e parë një pjesë e tyre nuk zhgënjyen duke u përgjigjur me lojë, me fitore por shpeshherë dhe me gola. Michael Ngoo’ nga Tirana u largua si kampion dhe u rikthye si i tillë duke treguar dhe peshën që mund të ketë në sezonin e bardhebluve. Dy gola të shënuar në fitoren ndaj Skënderbeun kanë peshën e tyre të rëndë në startin e mbarë për kryeqytetasit për një rikthim që dhe vetë Ngoo ndoshta nuk e kishte ëndërruar. Ashtu si dhe Vesel Limaj që la gjithashtu gjurmë në këtë sukses. Te Vllaznia kishin kohë që prisnin përgjigje nga Latifi, dhe ky i fundit përgjigjet e tij i dha në lac, me një gol të shënuar në një fitore spektakolare, për të shënjuar rikthimin e tij të madh mes më të mirëve në futbollin shqiptar.

Por Latifi nuk ishte i pari ndër blerjet e shkodranëve që shkëlqeu, pasi castin e lavdisë së tyre e patën dhe Aralica e Kaina, që me shumë mundësi nuk do të kufizohen vetëm te një cast. Në krahun tjetër Lacit në këtëhumbje nuk i shërbyen dy golat e Zarubicës, por afrimi i verës tregoi gjithsesi se ishte goditja e duhur e kësaj vere. Dinamo gjithashtu tregoi se ka ditur të godasë në shenjë në merkato me Chinedun, që vulosi rikthimin e madh të nëndetëses me dy gola me vlerë 3 pikë ndaj Kastriotit ashtu si dhe Kukësi triumfoi falë blerjeve të reja Daci dhe Milunovic, me këtë të fundit që ju bashkua ekipit vetëm pak ditë përpara fillimit të kampionatit. Ndërkohë humbjen e Egnatias ndaj verilindorëve e bëri më pak të hidhur Telushi, që shënoi për ekipin e ngjitur rishtazi mes më të mirëve, në një javë që ishte nën shenjën e afrimeve të reja por dhe të rikthyerve në Superiore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency