Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Javier Mascherano zhgënjen me rezultate, Federata e shkarkon

Mbyllet me zhgënjim përvoja e Javier Mascherano si trajner i përfaqësues U-20 të Argjentinës.

Federata Argjentinase e Futbollit (AFA) ka marrë vendimin për të mos vijuar më me ish-futbollistin e Barcelonës për shkak të rezultateve shumë të dobëta.

Në 4 ndeshjet e luajtura nga “Albiceleste” në turneun e Amerikës së Jugut Under 20, që u zhvillua në Kolumbi, djemtë e Javier Mascheranon korrën 3 humbje dhe vetëm një fitore minimale ndaj Perusë.

Lexo edhe:

Më tej, argjentinasit nuk kanë mundur të shfaqin një lojë të mirë në asnjë moment të turneut, gjë që ka shqetësuar deri diku tifozët.

Federata ka vendosur ta ndërpresë para kohe kontratën me Mascheranon, ndërsa pasuesi i tij do të zgjidhet në një proces të gjatë, me qëllim gjetjen e njeriut të duhur.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...