Formula 1

Jean Todt: Duhet ta mbështesim Schumin në këtë luftë

Së bashku kanë shkruar historinë e Formula 1. Mes Jean Todt, sot president i FIA-s dhe Michael Schumacher lindi një miqësi e fortë. Në në intervistë të dhënë për “La Republica”, ish-shefi i Ferrarit flet për gjithçka, por veçanërisht për Schumin, për gjendjen e tij shëndetësore pas aksidentit në Meribel të Francës:

“Nuk ka asnjë lajm të ri, përveç faktit që Michael po lufton çdo ditë për ta përmirësuar gjendjen e tij. Duhet ta mbështesim në këtë luftë, edhe bashkëshorten e tij Corina, që është një zonjë e mrekullueshme, e cila kujdeset për të dhe fëmijët. Duhet t’i ndihmojmë dhe të respektojmë dëshirat e tyre.”

I pyetur për lajmet që janë përhapur shpeshherë në medie për kurimin e Schumacherit, Todt u përgjigj:

“Kam dëgjuar gjëra të pabesueshme për shërimin e tij dhe si zakonisht ata që dinë diçka nuk flasin dhe ata që nuk kanë informacione, flasin më shumë. Jam i zhgënjyer që kur mbërriti në Paris për një kontroll, njerëzit që duhej të ruanin sekretin mjekësor, folën. Të gjithë duhet ta ndihmojmë që të ketë, le të themi, përmirësime të vazhdueshme.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency