Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

“Jemi të trishtuar! Ndeshja më e bukur, e dominuam Gallatën”

Besiktasi zhvilloi një ndeshje shumë të mirë përballë Galatasarayt, por në fund humbi 0-1 derbin e zjarrtë të Stambollit. Ernest Muçi ishte kërcënimi kryesor për Gallatën, ndërkohë që edhe Milot Rashica ishte rrezik i vazhdueshëm.

Madje në një moment iu afrua një eurogoli nga goditja e këndit, por traversa i mohoi golin përballë ish-skuadrës, me të cilën sezonin e kaluar fitoi titullin kampion.

Lexo edhe:

Sulmuesi dardan shprehu keqardhjen e tij në prononcimin pas derbit, aty ku theksoi se ai dhe shokët e skuadrës ndihen keq për faktin që dolën pa pikë nga sfida me kryesuesit e kampionatit.

Jam vërtet i trishtuar. Në përgjithësi, mund të them se luajtëm ndeshjen më të mirë të sezonit. Qarkulluam topin, krijuam rastet tona, por nuk arritëm të shënonim gol.

Na mungoi finalizimi, teksa pësuam një gol të shpifur. Fatkeqësisht shënuam autogol. Jam i trishtuar që nuk arritëm të fitonim derbin”, u shpreh 27-vjeçari nga Vushtrria.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...