Merkato

Jerry Mina drejt Valencias, Everton synon rikthimin e John Stones

Pasi e shitën për më tepër se 55 milionë euro 4 sezone më parë te Manchester City, drejtuesit e Everton po mendojnë seriozisht rikthimin në skuadër të mbrojtësit anglez John Stones, i cili tani ka përfunduar jashtë planeve të trajnerit Guardiola.

Futbollisti 26-vjeçar është zgjedhja e fundit në hierarki për trajnerin spanjoll, i cili shpesh ka kthyer në mbrojtje mesfushorin Fernandinho, duke mbajtur në pankinë anglezin dhe ka dhënë miratimin për shitjen e tij në fund të sezonit.

Pasi kanë marrë miratimin e Carlo Ancelottit, drejtuesit e Everton kanë nisur negociatat me “citizens”, ndërsa marrëveshja për rikthimin e Stones në Liverpool mund të mbyllet për më pak se 20 milionë paundë.

Në këtë rast do t’i hapej rruga edhe shitjes së kolumbianit Jerry Mina, i cili erdhi me bujë nga Barcelona, por gjatë kësaj kohe ka alternuar dëmtime të vazhdueshme me paraqitje jo në nivel, duke mos ia dalë të shndërrohet në një titullar fiks.

Për mbrojtësin 25-vjeçar ka shfaqur interes konkret klubi i Valencias, që është gati të paguajë 15 milionë paundë për ta transferuar Jerry Mina-n në “Mestalla” këtë verë dhe për të përforcuar repartin e prapavijës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency