La Liga

Jerry Mina heq këpucët në ditën e prezantimit (Foto)

Pas Philippe Coutinhos, ishte radha e mbrojtësit kolumbian Jerry Mina, të prezantohej te Barcelona. 24-vjeçari i ardhur nga Palmeirasi, në kontaktin e parë me fushën e ‘Camp Nou-t’ bëri një gjest të befasishëm.

Jerry Mina hoqi këpucët dhe eci zbathur në fushën ku pritet të luajë për shumë vite, ndërsa këtë gjest e shpjegoi me një thënie të Biblës, ‘Çdo vend ku bimësia shkelet nga këmba juaj, do të jetë i juaji’.

To Top